Nebo nad Štiavnicou, Banská Štiavnica | Slovakia

Keď ma Beatka oslovila, či jej nenafotím jej 2 zrekonštruované chalupy v Banskej Štiavnici, bez váhania som súhlasila. Jarné prázdniny boli predo dvermi a my sme boli plan - free. Navyše, v tom čase som sa pohrávala s myšlienkou, že by som deťom ukázala ich rodné mesto. Dve deti sa nám totiž narodili práve v Štiavnici, v čase, keď tam fungovala jedna veľmi fajn, baby friendly maličká pôrodnica. Takže tento návrh nám sadol - ako sa hovorí - ako riť na šerbel.

Úprimne, nečakala som to. Nečakala som, že to bude až také krásne. Pôvodne 300 (!!) ročný banský dom prerobili títo neskutočne šikovní ľudia na miesto plné pohody, s dôrazom na detail a zachovanie špecifík banského domu. Nemali sme wifi, zato každý samostatne čítajúci člen rodiny prečítal minimálne jednu knihu počas nášho krátkeho pobytu. Celý priestor priam hovoril - spomaľ, oddýchni si, vypni. Veď posúďte sami :)

Mimochodom, bola aj čerešnička na torte; dokonale chutné a krásne koláčiky nám pre fotenie (a pre naše veľké potešenie a následne skonzumovanie) poskytla talentovaná Miška zo Sisters Bakery.

Zuzana Zuzakova